اخبار تکنولوژی

دکمه ویرایش به توییتر اضافه شد | عملکرد ویرایش

پس از مدتها درخواست از توییتر برای افزودن دکمه ویرایش، سرانجام کاربران به این خواسته رسیدند.

مجله دیجی تاپ :: کاربران از چندین سال قبل درخواست کرده بودند، برای دکمه ویرایش توییتر، درواقع یکی از پرطرفدارترین قابلیت این شبکه اجتماعی محسوب میشود.

توییتر دکمه ویرایش پیام را در کانادا، استرالیا و نیوزیلند برای مشترکان سرویس “توییتر بلو” (Twitter Blue) عرضه کرد.

دکمه ویرایش توییتر هنوز در آمریکا قابل دسترس نیست اما توییتر اعلام کرده که کاربران آمریکایی هم به زودی به این قابلیت دسترسی پیدا خواهند کرد، قرار است این قابلیت در بازارهای دیگر هم عرضه شود.

عملکرد دکمه ویرایش توییتر :

مشترکان “توییتر بلو” که توییتی را ارسال کرده و متوجه شده اند که اشتباه تایپی داشته اند، ۳۰ دقیقه فرصت برای ویرایش توییت خود خواهند داشت.

طی این بازه زمانی، کاربران تا پنج بار می توانند تغییراتی در توییت صورت دهند، درواقع زمان آخرین ویرایش صورت گرفته در توییت، نمایش داده می شود و کاربران با کلیک روی اطلاعات زمانی، می توانند کل سابقه ویرایش پیام را مشاهده کنند.

توییتر در آوریل اعلام کرده بود که آزمایش دکمه ویرایش را آغاز کرده است، پیش از آن شواهدی وجود داشت که این قابلیت ممکن است شامل صفحه تاریخچه ویرایش باشد، توییتر ابتدای سپتامبر اعلام کرد که دکمه ویرایش را ایجاد کرده است و آخر همان ماه، یک توییت آزمایشی منتشر کرد و چند روز بعد، عرضه دکمه ویرایش آغاز شد.

در حال حاضر این شرکت همچنان سرگرم آزمایش فنی این قابلیت است که در بخش Labs سرویس ماهانه پنج دلاری “توییتر بلو”، موجود است.

بعلاوه، طبق اعلام صفحه پشتیبانی توییتر، کاربران تنها می توانند توییتهای اصلی و “کوت توییت” (اظهارنظر انجام شده برای یک توییت) را ویرایش کنند. لازم به ذکر است که بسیاری از انواع توییتها مانند رشته توییت، پاسخها، ری توییت، توییت پین شده، توییتهای سوپر فلو و توییتهای نوشته شده با استفاده از اپلیکیشنهای دیگر، قابل ویرایش نیستند.

رویکرد توییتر در قبال دکمه ویرایش، از این نظر که تلاش می کند تا حد ممکن، شفافیت را حفظ کند، منطقی به نظر می رسد، اگر توییتر دکمه ویرایش را برای همه قابل دسترس کند، کاربران می توانند اشتباهات املایی را اصلاح کنند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا